• Strona główna
  • Kontakt
  • Aktualności
BIP
mask

Kładka Waniewo-Śliwno

KŁADKA WANIEWO - ŚLIWNO

 

Narwiański Park Narodowy informuje, że warunki na rzece pozwalają już korzystać z kładki Waniewo - Śliwno. Od strony miejscowości Śliwno wchodzą Państwo bezpośrednio na „parkowy” odcinek kładki.

 

Od strony Waniewa trzeba skorzystać z infrastruktury będącej własnością gminy Sokoły. Przy obecnych stanach wód wejście od strony Waniewa jest możliwe wyłącznie przez teren Centrum Informacji Turystycznej (należy przejść przez bramkę prowadzącą na posesję) i dalej przez fragment kładki należący do gminy Sokoły.

Przy niskim poziomie wody dojście możliwe jest również przez łąkę nad brzegiem rzeki od strony nieczynnej wieży widokowej. Przypominamy, że gminna wieża widokowa oraz wejście na kładkę od strony przystani w Waniewie są zamknięte.

 

Uprzedzamy, że elementy konstrukcji pływających pomostów są nowe i jeszcze nie wyrobione, więc korzystanie z nich w pojedynkę może być trochę utrudnione.

Pływające pomosty są samoobsługowe. Podchodząc do przeprawy proszę poszukać łańcucha przypiętego do podłoża kładki, a z drugiej do pontonu. Przyciągamy ponton do siebie i wsiadamy na pokład. Prosimy o zwrócenie uwagi na równomierne rozmieszczenie osób. Następnie, za pomocą stalowych lin znajdujących się nad barierkami przeciągamy się na drugi brzeg. Podczas płynięcia prosimy o zamykanie bramek zabezpieczających, należy płynąć powoli unikając zderzenia z kładką. Dzieci i młodzież do lat 15 mogą korzystać z przeprawy wyłącznie pod opieką osób dorosłych. Nie wolno przywiązywać pontonów łańcuchami do kładki. Na większych pomostach może przebywać jednorazowo 15 osób, na małym maksymalnie 10.

Informacja dla rowerzystów - ze względu na siatkę antypoślizgową bardzo prosimy o prowadzanie rowerów po kładce.

Ważne i oczywiste - przy wieżach i dostrzegalniach umieszczone są kosze, do których prosimy wrzucać zużyte opakowania, aby nie zanieczyszczać terenu Parku Narodowego.

 

UWAGA! Na kładce Waniewo - Śliwno obowiązują bilety wstępu do Narwiańskiego Parku Narodowego w cenie 5 zł/osobę/dzień (normalny) lub 2,5 zł/osobę/dzień (ulgowy - uczniowie, studenci, emeryci, renciści).  Dzieci do lat 7, posiadacze Karty Dużej Rodziny i mieszkańcy gmin: Choroszcz, Turośń Kościelna, Suraż, Łapy, Tykocin, Sokoły i Kobylin Borzymy są zwolnieni z opłat.

 

Zakupu biletów można dokonać w siedzibie Narwiańskiego Parku Narodowego
w Kurowie oraz on-line poprzez stronę https://npn.eparki.pl. Od kwietnia sprzedaż biletów będzie prowadzona również przy kładce.

 

 

 Życzymy Państwu miłych wrażeń